Ombre hair

Ombre hair je speciální technika barvení vlasů. V zahraničí je známá pod názvem balayage - označení pochází z francouzského pojmu “balayage” (natírat). Tato metoda vznikla přibližně v 70. letech 20. století ve Francii, velmi populární se stala v USA.

 

Vzhled ombre hair

Znakem ombre hair jsou velmi tmavé vlasy u kořínků, které postupně světlají až zpravidla k blond barvě konečků vlasů. Nikdy nesmí vypadat obráceně, tedy světlé vlasy u kořínků a tmavé u konečků. Výsledkem by měla být velmi přirozeně odstupňovaná barva vlasů, konečky mají vypadat jako “vyšisované” od slunce.

Barevné kombinace ombre hair

Klasickou barevnou kombinací tohoto stylu je tmavá (hnědá až černá) a blond barva vlasů. Ombre hair může ale být i barevnou záležitostí, konečky mohou být např. fialové, červené nebo zrzavé.

Zlé jazyky tvrdí, že tenhle trend vymyslely ženy a dívky, které jsou líné na to, aby si nechávaly pravidelně a včas dobarvovat vlasy, a tak se jejich hříva "pyšní" barevně odlišnými odrosty, či melírem až od poloviny vlasů. Je pravda, že nešikovně udělané ombré hair tak trochu vypadají.

 

Pokud si ale kadeřnice dá skutečně záležet a přechody jsou plynulé a přirozené, výsledek může vypadat fantasticky.Nejčastěji můžeš vidět tmavovlásky s konci zesvětlenými do blond, nebo do světle rezavých tónů. Aby byl přechod postupný, vždy o tón světlejší, je třeba vlasy odbarvovat v několika krocích, někdy celou proceduru dokonce zopakovat – a potrápit je tedy odbarvovačem mnohem více, než při běžném zesvětlování. Tento trend by si proto měly rozmyslet majitelky hodně suchých a poškozených vlasů.

 

Pokud máš vlasy poškozené předchozím barvením či nešetrným zacházením (žehlení, fénování, kulmování apod.), mohl by ti odbarvovač (nebo jiná barva) chytat nerovnoměrně a výsledek by byl flekatý a neupravený.

 

Dvoubarevné vlasy samozřejmě vyniknout spíše na dlouhovláskách, ideálně zároveň majitelkách husté hřívy, kterou nosí nejčastěji rozpuštěnou. Krásné jsou pak na vlnitých vlasech. Pokud máš vlasy slabé a jemné, nebude efekt takový. Také na krátkých vlasech přechod tolik nevynikne.